وبلاگ

pattern

پیامک انبوه چیست؟ 0 تا 100 نحوه ارسال پیامک انبوه+آپدیت ۲۰۲۴

پیامک انبوه چیست و نحوه ارسال آن چگونه است؟

احتمالا زمانیکه شما دغدغه ی معرفی محصولات، سرویس و یا خدمات خود را به افراد مختلف داشته اید و به دنبال بهترین و نوین ترین شیوه ی بازاریابی بوده اید، با کلمه ی "ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه" برخورد کرده اید و گزینه های متعددی پیش روی شما قرار گرفته که باعث سردرگمی شما شده است. اما دلیلی ندارد که این موضوع را پیچیده کنیم. ما در اینجا هستیم تا با توضیحات مختصر و مفید مسئله را ساده تر کنیم و کمک کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید . اما برای توضیحات بیشتر و جزئیات کاربردی تر، با همکاران اس ام اس همراه باشید.

پیامک انبوه چیست ؟

یکی از تاثیر گذارترین روش های بازاریابی، ارسال اس ام اس تبلیغاتی به انبوهی از مخاطبان از طریق بستری نرم افزاری است. بدین منظور می توانید به بانک های شماره موبایل پنل پیامکی ارسال انجام دهید و یا اینکه به شماره های جمع آوری شده توسط دستگاه ذخیره شماره تماس مشتریان ارسال اس ام اس انبوه انجام دهید.

ارسال پیامک انبوه چگونه کار می کند ؟

جهت ارسال و دریافت پیام کوتاه به صورت انبوه (Bulk)، نرم افزاری موردنیاز است. این نرم افزار می تواند تحت وب به صورت آنلاین داخل یک وب سایت باشد که کاربر با داشتن یک حساب کاربری از آن استفاده کند یا یک نرم افزار تحت سیستم عامل باشد که در هر صورت نیازمند اتصال به اینترنت است.

نام این نرم افزارهای تحت وب برای ارسال پیامک و دریافت آن، پنل اس ام اس است[پنل اس ام اس چیست]. این بستر نرم افزاری به کاربران امکان می دهد در داخل سایت تعداد زیادی شماره تلفن همراه ذخیره کنند و این شماره های تلفن را می توان به روش های مختلف جهت ارسال پیامک انبوه مدیریت کرد. اکثر سامانه های پیامکی اجازه آپلود لیست شماره های تلفن همراه را با استفاده از یک فایل متنی یا فایل CSV می دهند.

پیامک انبوه برای کسب و کارها

برخی از سامانه های پیامکی پیشرفته همچون همکاران اس ام اس می توانند به طور خودکار هر شماره تکراری را حذف کرده و انواع ابزار و سرویس های متنوع مدیریت و نحوه نمایش اعتبار هزینه های ارسال انبوه پیامک را از طریق سامانه پیامکی به اطلاع شما برسانند. با استفاده از ویژگی های پیشرفته نرم افزاری، می توان برنامه های ارسال پیامک ها را در زمان های خاص و یا روزانه ارسال کرد و پیامک انبوه یا (bulk) را می توان در شبکه های تلفن همراه ملی و بین المللی ارسال کرد.

مزایا ارسال پیامک انبوه

هدف دیده شدن پیامک تبلیغاتی است و برای رسیدن به آن چه چیزی بهتر از ارسال پیامک انبوه !

بهتر است بدانیم، 88 درصد از پیامک های انبوه ارسال شده توسط گیرندگان این نوع از پیام ها دیده می شود و اگر پیامک تبلیغاتی شما شامل پیشنهاد های خاص و جدید باشد باعث برانگیخته شدن حس کنجکاوی مخاطب و پیگیری پیامک تبلیغاتی می شود[پیامک تبلیغاتی چیست].

وقت و هزینه برای هر بیزینسی، چه آنکه نوپاست و یا حتی آنکه مدت هاست مشغول به کاراست اهمیت زیادی دارد .

اینکه بتوانید در مدت زمان اندک صدای کسب و کارتان را به گوش مخاطبان برسانید و در این راه هزینه ی مقرون به صرفه ای داشته باشید برگ برنده ای برای شما خواهد بود که ارسال اس ام اس انبوه می تواند این زمینه را برای شما فراهم کند.

هدفمند بودن سرویس ارسال پیامک انبوه

از جمله مزیت های ارسال پیامک انبوه از طریق پنل اس ام اس آن است که می توانید با جداسازی مخاطبان براساس شغل سن، جنسیت، منطقه و یا صنف خاص به اثر گذاری هر چه بهتر این نوع از پیامک های تبلیغاتی کمک کند[نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای چگونه است].

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از افراد امروزه از تلفن همراه استفاده می کنند و این حجم روز به روز بیشتر و بیشتر می شود. لذا ارسال و دریافت پیامک هم از این قاعده مستثنی نیست و ارسال اس ام اس انبوه می تواند حجم زیادی از مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد .

لازم به ذکر است شما با داشتن آمار پیامک های انبوه ارسالی می توانید به تحلیل آن ها بپردازید و با توجه به بازخوردهای موجود راهکار های مناسبی را اتخاذ کنید .

هدفمند بودن سرویس ارسال پیامک انبوه

خب، تا اینجا با ارسال اس ام اس انبوه، اینکه چگونه کار می کند و چه مزیت هایی را دارد آشنا شدیم. اما پی بردن به اینکه هدفتان را از ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه چیست و چرا برای ارسال پیامک تبلیغاتی از این نوع سرویس می خواهید استفاده کنید مهم است.

هدف از ارسال پیامک انبوه

معمولا مخاطبان این نوع سرویس ارسال پیامک، به دنبال این اهداف هستند :

- فروش و بازاریابی

- اطلاع رسانی

- نظرسنجی

فروش و بازاریابی از طریق پنل پیامکی

اس ام اس تبلیغاتی عموما نامی است که به پیامک های انبوهی که در حوزه ی فروش و بازاریابی ارسال می شوند تعلق می گیرد . اس ام اس تبلیغاتی در این حوزه به دو دسته تقسیم بندی می شود :

دسته ی اول : ارسال اس ام اس تبلیغاتی به تمام افراد

در این حالت مخاطب ما عموم مردم است و پیامک تبلیغاتی ارسال شده بیشتر جنبه ی معرفی محصولات، خدمات و یا بیزینس را دارد .

دسته ی دوم : ارسال اس ام اس تبلیغاتی به افراد خاص از گروه

در این حالت ما با شناسایی بازار هدف مورد نظر، اس ام اس تبلیغاتی خود را هدفمند ارسال می کنیم. چون ارسال هوشمندانه ای را طبق معیار های مشخص انجام می دهیم، صد در صد نتایج مطلوب تری را دریافت خواهیم کرد .

اطلاع رسانی

اطلاع رسانی می تواند به شیوه های گوناگون وجود داشته باشد: بیلبورد، تراکت، روزنامه و مجله، صدا و سیما و هم چنین اطلاع رسانی از طریق پیامک از این جمله اند. با این حال اطلاع رسانی از نوع اس ام اس دارای مزیت هایی است که اگر بیشتر از سایرین نباشد کمتر هم نیست .

اطلاع رسانی در قالب بیلبورد ها علاوه بر اینکه دارای هزینه های گزافی است که هر شرکت و استارتاپ نوپایی از عهده آن بر نمی آید، نیازمند مکان یابی مناسب نصب، صرف زمان زیاد و نیز طراحی گرافیکی حرفه ای است. چالش هایی که می تواند از بازدهی مطلوب بکاهد و ما را از نتایج دلخواه دور کند. در مقابل اطلاع رسانی در قالب اس ام اس انبوه نه تنها دارای هزینه ای کمتر از سایرین است بلکه سایر موانعی که در اطلاع رسانی بیلبوردی با آن مواجه هستیم را هم ندارد .

همانطور که گفته شد و امروزه به عینه آن را در زندگی خودمان هم می بینم، حضور پر رنگ گوشی های هوشمند است. تنها یک نوتیفیکیشن پیامک لازم است تا ما را به سمت تلفن همراه کشانده و شروع به خواندن پیام کنیم .

نظر سنجی

پیامک انبوه در این حوزه بیشتر به دنبال گرفتن فیدبک از جانب مشتریان است و کمتر جنبه ی تبلیغاتی دارد. استفاده از اس ام اس انبوه برای نظر سنجی حس اعتماد را به مخاطب می دهد. اینکه نظرات او برای شما مهم است و همینطور شما برای بهبود هر چه بهتر محصول در تلاشید.

نکات حرفه ای برای بازاریابی اس ام اس انبوه

نکات حرفه ای برای بازاریابی اس ام اس انبوه

در ادامه قصد داریم به معرفی 4 نکته حرفه ای  برای بازاریابی اس ام اس انبوه بپردازیم. این نکات در کمتر جایی به آن اشاره شده و بکارگیری آن در پیشبرد اهداف شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

استفاده فرستنده از یک شناسه منحصربفرد به منظور افزایش تعامل

به منظور شناخت فوری برند توسط مخاطبان از یک شناسه منحصربفرد استفاده کنید. با این کار گیرندگان وقتی پیامی را دریافت می کنند که از طرف برند شماست آن را سریع باز می کنند. این امر موجب افزایش نرخ باز شدن پیام های شما در دفعات بعدی می شود.

نظارت بی وقفه بر کمیپن پیامکی انبوه

کمپین پیامکی انبوه خود را بی وقفه نظارت کنید. اثربخشی و تعامل فردی گیرندگان را تجزیه و تحلیل کنید. برای فعالیتهای هدفگذاری مجدد شما، برنامه ریزی های هدفمند جدید، برقراری ارتباطات بیشتر و بیشتر مطابق با سلایق مخاطبان شما مفید خواهد بود.

محتوای پیام خود را غنی کنید

محتوای پیام خود را با نمونه متن پیامک تبلیغاتی ارائه شده غنی کنید و محصولات و خدمات خود را زنده کنید! استفاده از تصاویر و فیلم ها با کیفیت بالا، روشی ایده آل برای افزایش درگیر کردن مخاطبان و نمایش کامل محصولات و خدمات شماست.

چند کانال بازاریابی انتخاب کنید

کمپین های بازاریابی ایمیل خود را با ادغام در بازاریابی پیام کوتاه قوی تر کنید و ببینید نرخ باز شدن ایمیل شما بالا می رود و از افزایش تعامل کانال ها لذت می برید. برای گیرندگان ایمیل خود پیامک ارسال کنید تا به آنها اطلاع دهید که یک پیشنهاد منحصر بفرد یا تبلیغی در صندوق ورودی منتظر آنهاست و ببینید عملکرد کمپین شما به سطح بعدی رفته و از سطح بالای نرخ بازگشت سرمایه (ROI) لذت ببرید!

در این مقاله سعی شد تا از یکی از روش های بازاریابی یعنی ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به نحوه صحیح صحبت شود. تا شما دارندگان کسب و کار ، محصولات و سرویس های کاربردی به طریقی درست به معرفی و تبلیغات بپردازید و با اتکا به دانش و آگاهی تصمیمات لازم را بگیرید.

بروزرسانی جدید 1403 - [2024 Update]

ارسال پیام متنی انبوه یا اس ام اس انبوه در سال 2024 به معنای استفاده از سیستم‌های پیشرفته برای ارسال پیام‌های متنی به تعداد زیادی از مخاطبان در یک زمان کوتاه است. این روش ارتباطی، به ویژه برای کسب‌وکارها و سازمان‌ها، ابزاری قدرتمند برای تبلیغات، بازاریابی و اطلاع‌رسانی محسوب می‌شود. با استفاده از پنل‌های اس ام اس و سامانه‌های ارسال پیامک همچون همکاران اس ام اس، کاربران می‌توانند پیام‌های خود را به صورت هدفمند و موثر به دست مخاطبان مورد نظر برسانند. این سرویس‌ها امکان دسترسی ۲۴/۷ به مشتریان را فراهم می‌آورند و از آنجایی که پیام‌ها به صورت عمده خریداری می‌شوند، هزینه‌های ارتباطی را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهند. 

علاوه بر این، پیامک‌ها نرخ بازخوانی بالاتری نسبت به ایمیل‌ها دارند، بنابراین احتمال دیده شدن پیام‌ها بیشتر است. ارسال پیامک انبوه می‌تواند برای انواع کسب‌وکارها، از جمله آژانس‌های تبلیغاتی، خرده‌فروشان، موسسات مالی، بانک‌ها، و شرکت‌های مسافرتی مفید باشد و به آن‌ها در ایجاد و حفظ لیست مشتریان وفادار کمک کند. این سرویس‌ها همچنین امکان ارتباط سریع با تعداد زیادی از افراد را فراهم می‌آورند، که می‌تواند برای اطلاع‌رسانی درون سازمانی یا برای کمپین‌های بازاریابی خارج از سازمان استفاده شود. در نهایت، استفاده از سیستم پیام کوتاه انبوه می‌تواند به افزایش تعامل مشتری، ارتقاء فروش، و اجرای کمپین‌های بازاریابی هدفمند کمک کند و به عنوان یک راه حل مناسب برای دستیابی سریع و موثر به مخاطبان هدف در نظر گرفته شود.

اگر شما قصد استفاده از قابلیت های شگفت انگیز ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی را دارید، کافیست با خرید پنل اس ام اس و فعال کردن هر یک از پنل های مورد نظر خود به راحتی ارسال اس ام اس انبوه انجام دهید.

تعرفه خرید پنل پیامکی انبوه

جمع بندی و خلاصه

خلاصه مطالب

در ادامه خلاصه ای از مقاله ی "پیامک انبوه چیست؟ 0 تا 100 نحوه ارسال پیامک انبوه+آپدیت ۲۰۲۴ " مشاهده می کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
 • پیامک انبوه چیه و چگونه کار می کند؟

  یکی از تاثیر گذارترین روش های بازاریابی، ارسال اس ام اس تبلیغاتی به انبوهی از مخاطبان از طریق بستری نرم افزاری بنام پنل اس ام اس است. با استفاده از پنل پیامکی و قابلیت ارسال پیامک انبوه می توان برنامه های ارسال پیامک ها را در زمان های خاص و یا روزانه به صورت هدفمند برنامه ریزی کرد.

 • مزایا ارسال پیامک انبوه چیست؟

  بهتر است بدانیم 88 درصد از پیامک های انبوه ارسال شده توسط گیرندگان دیده می شود. مزیت دیگر ارسال پیامک انبوه از طریق پنل پیامکی آن است که می توانید با جداسازی مخاطبان براساس شغل سن، جنسیت، منطقه و یا صنف خاص به اثر گذاری هر چه بهتر این نوع از پیامک های تبلیغاتی کمک کند .

 • هدف از ارسال پیامک انبوه چیست؟

  فروش و بازاریابی از طریق پنل پیامکی که خود به دو دسته تقسیم می شود. دسته ی اول : ارسال اس ام اس تبلیغاتی به تمام افراد. دسته ی دوم : ارسال اس ام اس تبلیغاتی به افراد خاص از گروه. دیگر اهداف عباتند از: اطلاع رسانی و نظر سنجی.

 • نکات حرفه ای برای بازاریابی اس ام اس انبوه

  ۱- استفاده فرستنده از یک شناسه منحصربفرد به منظور افزایش تعامل. ۲- نظارت بی وقفه بر کمیپن پیامکی انبوه. ۳- محتوای پیام خود را غنی کنید. ۴- چند کانال بازاریابی انتخاب کنید.

ارسال نظر