وبلاگ

pattern

نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای (تفکیک سنی و جنسیت)

نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای چگونه است؟

مکان یابی یک راه عالی برای تقسیم بندی مخاطبان و ارسال مطالب مرتبط و شخصی سازی شده به مشتریان است. ارسال پیشنهاد به کل لیست مخاطبین، در حالی که فقط بخش کوچکی از جامعه هدف شما هستند می تواند منجر به بازاریابی ناکارآمد شود. بنابراین چگونه کسب و کار شما می تواند از ارسال پیامک تبلیغات منطقه ای استفاده کند؟ برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید.

اگر مکان فیزیکی دارید که محصول یا خدمات خود را می فروشید، بازاریابی و تبلیغات منطقه ای و مبتنی بر مکان ضروری است. آیا شما تبلیغات مطب دندانپزشکی خود را در فاصله 50 کیلومتری مکان خود انجام نمی دهید؟! جغرافیای مشتریان و نحوه تماس با آنها بر تصمیمات خرید آنها تأثیر می گذارد. پیامک یک کانال کامل مقرون به صرفه برای دسترسی به افرادی است که از آن استفاده می کنند. بنابراین، شما باید شیوه ای هوشمندانه برای ارسال پیامک تبلیغات منطقه ای اتخاذ کنید.

این روش تبلیغات یکی از موفق ترین استراتژی های بازاریابی است. نکته قابل توجه این است که اگر می خواهید این تاکتیک را راه اندازی کنید، لازم نیست نگران فرآیندهای پیچیده باشید. این مقاله 4 روش استفاده از تبلیغات مبتنی بر ارسال پیامک منطقه ای را شرح می دهد.

ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای چیست؟

موضوع مشترکی که به طور مرتب توسط صاحب نظران کسب و کار مورد بحث قرار می گیرد، اهمیت جمع آوری داده های مشتریان است. جمع آوری داده های مناسب می تواند فرصت های زیادی را برای کسب و کار شما ایجاد کند. داده ها به شما این امکان را می دهد تا مشتریان خود را با استفاده از عواملی مانند سن، جنسیت، سابقه خرید و موارد دیگر به خریدهای مکرر ترغیب کنید.

یکی از متغیرهایی که نباید از آن غافل شد، داده های موقعیت مکانی است که می توان آنها را به راحتی جمع آوری کرد. داده های موقعیت مکانی به شما این امکان را می دهد تا مشخص کنید هر مشتری در کدام استان، شهر و یا محله زندگی می کند. بدست آوردن داده های موقعیت مکانی به این معنی است که می توانید پیشنهادات و مشوق های هدفمندی را برای گروه های مختلف مشتری بر اساس محل زندگی آنها ارسال کنید و تجربه خرید آنها را بسیار شخصی تر کنید. این نوع بازاریابی با عنوان هدف گذاری جغرافیایی شناخته می شود و می تواند یک استراتژی بسیار سودمند باشد، به ویژه هنگامی که آن را با بازاریابی پیامکی ترکیب کنید[بازاریابی پیامکی چیست].

دلیل استفاده از هدف گذاری جغرافیایی برای تشویق خرید، آن است که تقاضای روزافزون مصرف کنندگان برای دریافت پیشنهادات منحصر به فرد و شخصی وجود دارد. یافته های اخیر نشان می دهد که 60 درصد از مصرف کنندگان مایلند پیشنهادهایی را دریافت کنند که هدف آنها مکان و کار آنهاست که تقاضای واضح مشاغل برای انطباق با استراتژی هدف گذاری جغرافیایی را نشان می دهد.

ارسال اس ام اس تبلیغاتی منطقه ای با استفاده از پیام کوتاه راهی برای ارسال تبلیغات متنی به مشتریان بر اساس موقعیت جغرافیایی آنها است. به وسیله ارسال پیامک انبوه منطقه ای می توانید به طور همزمان به چندین شماره تلفن در یک منطقه مشخص پیام های متنی ارسال کنید.

ارسال پیامک انبوه منطقه ای

نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای چگونه است؟

چندین روش مختلف برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی منطقه ای وجود دارد. ما قصد داریم شما را با 4 روش رایج آشنا کنیم. روشی که برای شما کار می کند به چند عامل مختلف بستگی دارد که ما نیز آنها را بیان می کنیم.

1. از فرم ثبت نام وب سایت خود استفاده کنید

از فرم ثبت نام یا ثبت سفارش وب سایت خود برای جمع آوری مکان های مشتری، به ویژه مشترکان جدید تلفن همراه استفاده کنید. این گزینه بستگی به نحوه تبلیغ کمپین های بازاریابی شما دارد. به عنوان مثال، فرم ممکن است فضاهایی برای مشتریان جدید داشته باشد تا وضعیت شهر و کد پستی خود را ارائه دهند. ارسال پیام های متنی به مشترکین بر اساس کد پستی خاص، دقت بالایی را ارائه می دهد. اگر کمپین های برندینگ آفلاین را برای به دست آوردن مشتریان جدید اجرا می کنید، می توانید کدهای QR برای جمع آوری اطلاعات مشتریان از جمله داده های مکان ایجاد کنید، که می تواند برای کمپین های پیامکی شما استفاده شود.

پس از جمع آوری داده های مکان مشترکان، می توانید از ویژگی بخش به بخش کردن برای ایجاد اهداف و پیام های ویژه یک منطقه خاص استفاده کنید. شما می توانید پیام های متنی را فقط برای اعضای لیست پیامکی ارسال کنید که دارای کد پستی خاصی هستند یا در شهر خاصی زندگی می کنند.

2. از کلمات کلیدی ویژه مکان استفاده کنید

کلمات کلیدی اس ام اس، ترکیبی از عبارات یا حروف هستند که به افراد اجازه می دهد پیام های متنی بازاریابی خاصی را دریافت کنند. به عنوان مثال، می توانید برای هر فروشگاه خرده فروشی سه کلمه کلیدی تنظیم کنید. در این مورد، شما از مشتریان خود در تهران می خواهید که به شماره اختصاصی کسب و کار شما عبارت T ارسال کنند تا پیامک های تبلیغاتی مربوط به آن منطقه را دریافت کنند. مشتریان مشهدی و شیرازی شما می توانند به ترتیب از M و SH برای تبلیغات خود استفاده کنند.

کلمات کلیدی به راحتی تنظیم می شوند. بر این اساس، می توانید از آنها برای تبلیغ یا ترویج کسب و کار خود در مکان های مختلف استفاده کنید. برای کسب نتایج بهتر، می توانید کلیدواژه مربوط به منطقه را در رسیدهای مشتریان نمایش دهید.

استفاده از پنل اس ام اس برای ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای

3. از کدهای منطقه خاصی استفاده کنید

یکی دیگر از راه های تقسیم بندی ارسال پیامک انبوه منطقه ای، ایجاد مکان های مختلف با استفاده از کدهای منطقه ای شماره تلفن همراه است. از نظر تئوری، همه کسانی که دارای کد منطقه ای یکسان هستند در یک مکان زندگی می کنند. هر چند که این امر ممکن است از نظر فنی کار کند، ولی بهترین روش برای تبلیغات مبتنی بر ارسال پیامک منطقه ای نیست. به عنوان مثال، برخی افراد ممکن است بدون تغییر شماره تلفن، از شهری به شهر دیگر مهاجرات کنند که این امر منجر به خطا می شود و در کل غیرقابل اعتماد است.

بهترین سناریو برای این روش در صورتی است که کد منطقه گسترده باشد، مانند کل یک استان. به این ترتیب، به راحتی می توانید کل مکان را تقسیم بندی کنید، زیرا مهاجرت بین استانی چندان متداول نیستند. باز هم، بهتر است از داده ها برای تقسیم بندی مکان ها به جای استفاده از کدهای منطقه شماره تلفن همراه استفاده کنید. با این حال، اگر شما به تازگی شروع به کار کرده اید، می تواند نقطه شروع خوبی نیز باشد.

4. از پنل اس ام اس برای ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای استفاده کنید

در روش هایی که پیش از این اشاره شد، جمع آوری شماره موبایل مشتریان باید توسط شما انجام شود که به نوبه خود می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. راه حل فائق آمدن بر این چالش استفاده از پنل اس ام اس است. پنل اس ام اس نرم افزار تحت وب هستند که به شما امکان می دهند پیام های متنی تبلیغاتی انبوه، تخفیف، اعلانات و غیره را برای مشتریان یا مخاطبان هدف خود ارسال کنید. اما پنل های پیام کوتاه نیز دارای ویژگی های خاصی هستند که در زیر توضیح خواهیم داد.

یکی از ویژگی های پنل پیامکی قابلیت ارسال و دریافت پیامک است. با استفاده از پنل پیامکی، می توانید پیام های متنی را به صورت آنی برای مشتریان خود ارسال کنید یا با دریافت پیام متنی آنها را بررسی کنید. اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که با استارت آپ ها و کسب و کارهایی که در حال حاضر مشتریان محدودی دارند باید چه کار کرد. پاسخ ساده است: استفاده از بانک شماره موبایل مشتریانی که توسط سامانه پیامکی جمع آوری شده است.

از دیگر ویژگی های بهترین پنل اس ام اس می توان به ارسال پیامک بر اساس منطقه جغرافیایی، تفکیک سن و جنسیت، وضعیت شغلی، ارسال از طریق فایل اکسل، ارسال پیامک BTS و ارسال از طریق Google Maps اشاره کرد. همچنین می توانید گزارش پیام های متنی را در پنل مربوط به گزارشات پیامک های ارسال شده مشاهده کنید.

ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی منطقه ای با تفکیک سن و جنسیت

در سامانه پیامکی همکاران اس ام اس امکان ارسال انبوه اس ام اس تبلیغاتی منطقه ای با قابلیت تفکیک سن و جنسیت فراهم شده است. ماژول ارسال کدپستی به طور خاص برای این منظور طراحی شده است. در روش ارسال اس ام اس از طریق کدپستی نیاز است چهار رقم سمت چپ کدپستی منطقه مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس بازه سنی و جنسیت مخاطبان هدف را مشخص نمایید تا به کلیه شماره موبایل های فعال در آن منطقه پیامک تبلیغاتی ارسال شود.

فیلم آموزش ارسال کدپستی

آیا باید تبلیغات مبتنی بر ارسال پیامک انبوه منطقه ای را شروع کنید؟

تبلیغات مبتنی بر ارسال اس ام اس منطقه ای به طور فزاینده ای در حال محبوب شدن است. آمارها نشان می دهد که از هر 10 بازاریاب، نه نفر معتقدند تبلیغات مبتنی بر مکان فروش آنها را افزایش داده است. همان مطالعه نشان داد 86 درصد از بازاریابان فکر می کنند تبلیغات تلفن همراه مبتنی بر مکان به رشد مشتریان آنها دامن زده است. مشتریان به دنبال یک تجربه شخصی تر هستند ، آنها می خواهند پیام های مزاحم مسدود شود و فقط پیام هایی دریافت کنند که برای آنها بسیار مهم است. این کاری است که تبلیغات مبتنی بر ارسال اس ام اس منطقه ای می تواند انجام دهد. در عین حال، اشکالاتی نیز وجود دارد. در اینجا مزایا و معایب ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه منطقه ای را بررسی می کنیم.

مزایای تبلیغات مبتنی بر ارسال پیامک منطقه ای

تبلیغات مرتبط: تبلیغات هدفمند تنها با نشان دادن موارد مورد علاقه مشتریان، به آنها حس ارزشمند بودن می دهد. این امر به بازاریابی اهمیت می بخشد و تجربه مشتری را افزایش می دهد.

توسعه مشارکت مشتری: اگر اطلاعاتی در مورد آنچه در آن لحظه به آنها احتیاج دارند برای آنها ارسال کنید، به احتمال زیاد آنها را علاقمند به خود خواهید کرد.

افزایش فروش: تبلیغات مبتنی بر ارسال پیامک منطقه ای به درستی انجام شود می تواند به شما در افزایش درآمد کمک کند.

شروع آسان: راه اندازی استفاده از پیامک برای شروع تبلیغات تلفن همراه مبتنی بر مکان، تنها چند دقیقه طول می کشد.

می توانید با هر کسی که تلفن دارد صحبت کنید: برخی از نسخه های تبلیغات تلفن همراه فقط برای کاربران تلفن های هوشمند ارسال می شود، اما اگر تبلیغات مبتنی بر ارسال پیامک منطقه ای را از طریق اس ام اس انجام دهید، می توانید به هر کسی که دارای تلفن همراه است دسترسی پیدا کنید.

معایب تبلیغات مبتنی بر ارسال پیامک منطقه ای

باید خاص باشد: اگر اطلاعات مناسبی برای شروع تقسیم بندی لیست خود ندارید، باید با پرسیدن سوالات و اخذ پاسخ از لیست مشترکان پیامکی فعلی خود، جمع آوری داده های بیشتری را آغاز کنید.

داده های غیر موثر: اگر داده های شما قدیمی هستند یا به کسب و کار شما مربوط نیستند ، تبلیغات مبتنی بر مکان تأثیر کمتری خواهد داشت.

ممکن است احساس ناراحتی کنند: برخی از مخاطبان وقتی احساس می کنند که بیش از حد هدف پیامک تبلیغاتی گرفته اند احساس ناخوشایندی می کنند.

ناگفته نماند که هیچ یک از کانال های تبلیغاتی بدون ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای، سفارشی سازی نیازهای تجاری خاص و سرنخ های بالقوه با موفقیت کار نمی کند. با این حال، نسل جدید تبلیغات، پیشرفت های حاصل از ارسال پیامک انبوه منطقه ای، فضا را برای فرصت های جدید جهت دسترسی و جلب مخاطب هدف باز می کند و به شما امکان می دهد تا کمپین های پیامکی انبوه واقعاً مرتبط ایجاد کنید.

خرید پنل اس ام اس

جمع بندی و خلاصه

خلاصه مطالب

در ادامه خلاصه ای از مقاله ی "نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای (تفکیک سنی و جنسیت)" مشاهده می کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
  • ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای چیست؟

    ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای در بازاریابی پیامکی کلید دستیابی به مخاطبان هدف و جذب بسیاری از مشتریان جدید است. ارسال اس ام اس منطقه ای به شما این امکان را می دهد که با استفاده از هدف گیری منطقه و شعاع مورد نظر، مشتریان خود را انتخاب کرده و در زمان و مکان مناسب پیامک تبلیغاتی خود را برای آنها ارسال کنید.

  • نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای چگونه است؟

    1. از فرم ثبت نام وب سایت خود استفاده کنید 2. از کلمات کلیدی ویژه مکان استفاده کنید 3. از کدهای منطقه خاصی استفاده کنید 4. از پنل اس ام اس برای ارسال پیامک تبلیغاتی منطقه ای استفاده کنید

  • مزایا و معایب ارسال اس ام اس تبلیغاتی منطقه ای چیست؟

    مزایای آن عبارتست از ارائه تبلیغات مرتبط، توسعه مشارکت مشتری، افزایش فروش، شروع آسان و معایب عبارتست از داده ها و بانک شماره های نامعتبر یک منطقه خاص، احساس ناخوشایندی مخاطبان بابت دریافت بیش از حد پیامک تبلیغاتی

ارسال نظر