وبلاگ

pattern

بازاریابی پیامکی چیست؟ +( با SMS Marketing ارزان پولدار شو! )

بازاریابی پیامکی چیست

آیا شما را کنجکاو و خوشحال می کند؟ یا، شما را آزار می دهد؟ احتمالاً بستگی به این دارد که فرستنده کی باشد، درست است؟ بنابراین، اگر شما یک کسب و کار یا بازاریاب هستید و می‌خواهید از قدرت بازاریابی پیامکی بدون آزار مشتریان خود استفاده کنید، این مقاله نکات، ترفندها و بینش‌هایی در مورد بازاریابی پیامکی(SMS Marketing) به شما ارائه می‌دهد تا مسیر درست را طی کنید.

بازاریابی پیامکی چیست؟

SMS که مخفف عبارت Short Message Service است و معمولاً با عنوان پیام متنی شناخته می شود، توسط افراد در هر گروه سنی استفاده می شود. با افزایش ارتباط مردم از طریق تلفن همراه، پیامک به یک روش ارتباطی محبوب تبدیل شده است.

تقریباً همه به دستگاه‌های تلفن همراه دسترسی دارند و این به کسب‌وکارها دسترسی بهتر و تعامل بیشتری از سوی مخاطبانشان می‌دهد. نکته جالب توجه این است که نرخ باز شدن پیامک تقریباً نزدیک به 100٪ است و اکثر آنها در سه دقیقه اول دریافت باز می شوند که فوق العاده است.

تعریف اس ام اس مارکتینگ

اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی یک بازاریابی پیام متنی مبتنی بر مجوز است که توسط مشاغل برای دستیابی به مشتریان یا مخاطبان هدف خود از طریق ارسال فوری پیشنهادات، هشدارها یا پیام‌های خدمات تراکنشی استفاده می‌شود.

در یک زمینه ساده تر، بازاریابی پیامکی(sms marketing) استفاده از پیام های متنی توسط مشاغل برای برقراری ارتباط با مشتریان خود است.

انواع پیامک

یک به چند: مانند هر کانال دیگری، ارسال تبلیغات، به‌روزرسانی‌ها، پیشنهادها یا اطلاعات عمومی مانند اخبار و جزئیات رویدادهای آینده، در این دسته قرار می‌گیرد و شامل شخصی‌سازی نمی‌شود.

یک به یک: این نوع پیامک ها زمانی ایجاد می شوند که یک تراکنش خاص توسط یک مشتری کسب و کار تکمیل شود. معمولاً به صورت جزئیات تراکنش، ارسال سفارش، اطلاعات برنامه تحویل و غیره است.

بنابراین، قبل از اینکه شروع کنید به این فکر کنید که چگونه می توانید با اس ام اس مارکتینگ خود را پیش ببرید، اجازه دهید ابتدا به وضوح نکات و پیچ و مهره های آن را درک کنیم.

اس ام اس مارکتینگ چگونه کار می کند

اس ام اس مارکتینگ چگونه کار می کند؟

چهار بلوک ساختمانی وجود دارد که باید آنها را کنار هم قرار دهید تا سفر خود را در بازاریابی پیام کوتاه شروع کنید. بسته به اینکه چقدر بتوانید آنها را در استراتژی اس ام اس مارکتینگ خود کنار هم قرار دهید، ممکن است نتیجه کمپین های شما متفاوت باشد.

هدف گذاری کنید

مانند هر کانال دیگری، تجزیه و تحلیل، درک و تعریف اهدافی که می خواهید با استفاده از بازاریابی متنی به آن برسید، مهم است. استراتژی بازاریابی اس ام اسی شما باید مطابق با چشم انداز اصلی کسب و کار و علایق مخاطبان هدف شما باشد.

هیچ رشته ای به این موضوع متصل نیست، شما فقط در هنگام تنظیم استراتژی خود به تخیل و علاقه مشتری خود محدود می شوید. مطمئن شوید که یک سنگ محکم و استوار دارید!

لیست مشترکین خود را بسازید

هنگامی که استراتژی خود را تعیین کردید، کار بعدی که باید انجام دهید این است که یک پایگاه داده با جزئیات افرادی که مایل به دریافت متن شما در تلفن خود هستند داشته باشید.

بنابراین، چگونه می توان مردم را وادار کرد که متن شما را دریافت کنند؟

از میان روش های ممکن، در زیر راه‌هایی برای جذب مشترک برای بازاریابی پیامکی آورده شده است.

1. از شماره تلفن کسب و کار آشنا یا موجود خود برای بازاریابی متنی استفاده کنید، این باعث می شود مردم به شما اعتماد کنند.

2. از «کدهای کوتاه» که افراد ممکن است برای تعامل با کسب و کار شما ارسال کنند، استفاده کنید. استفاده های متعددی از کدهای کوتاه به جز انتخاب کردن وجود دارد. برای مثال، می‌توانید از طریق پیامک و پاسخگوی خودکار پیامکی به مشتریان کمک سریعی ارائه دهید، برای افرادی که خارج از ساعات کاری شما به آنها نیاز دارند.

3. احتمالاً از قبل ایمیل مشترکین را دارید، چرا از آنها استفاده نکنید؟ در ایمیل هایی که ارسال می کنید، روش هایی را برای افراد مهیا کنید تا پیام های متنی شما را دریافت کنند.

4. در صفحات فرود و فرم‌های وب‌سایت خود، گزینه‌های انتخاب پیامک یا بنرهایی با CTA قرار دهید.

5. از کانال های شبکه اجتماعی استفاده کنید و مردم را تشویق کنید تا پیامک های شما را انتخاب و دریافت کنند.

6. اگر ویترین فروشگاهی دارید، دستورالعمل‌هایی را برای بازدیدکنندگان به صورت تابلو یا فرم‌ها نمایش دهید تا در به‌روزرسانی‌ها و پیشنهادات پیامکی شما مشترک شوند.

هنگامی که مردم شروع به مشترک شدن در پیامک شما شدند، اکنون آماده شروع بازاریابی پیامک هستید!

متن های شایسته ارسال کنید

برخلاف ایمیل، که مردم تمایل دارند هر روز صبح یا گاهی اوقات آن را چک کنند، پیام‌های متنی تقریباً همیشه توسط مردم استفاده می‌شود و بلافاصله پس از دریافت خوانده می‌شود.

وقتی مردم برای دریافت متن‌های شما مشترک می‌شوند، مثل این است که شما را به فضای شخصی خود دعوت می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که ارزش وقت گذاشتن را دارد.

در نظر بگیرید، شما یک کسب و کار ترکیبی هستید و خدماتی را هم به صورت آنلاین و هم آفلاین ارائه می دهید. هنگامی که مشتری از یکی از خدمات آنلاین شما استفاده می کند و پیامک شما را انتخاب کرده است، می توانید به او پیامک ارسال کنید:

"سلام رضا، ما یک پیشنهاد ویژه فقط برای شما داریم. با این کد: xxxx123aaa در خرید بعدی از 25 درصد تخفیف برخوردار شوید. برای لغو اشتراک، OFF را پاسخ دهید.»

در حالی که به نظر جالب می رسد، چند نکته مهم وجود دارد که باید قبل از ارسال پیامک برای مشترکین خود در نظر داشته باشید.

1. متن های نامربوط یا تصادفی ارسال نکنید، این باعث می شود که آنها احساس کنند کلاهبرداری می کنید و ممکن است انصراف دهند.

2. روی پیام های ارسالی خود حساب و کتاب داشته باشید، ارسال بیش از حد می تواند برای مشتریان آزاردهنده باشد. در حالت ایده آل، 4-10 پیام در ماه ایده آل است.

3. به زمان پیام های خود توجه کنید، خارج از ساعات کاری پیام ارسال نکنید.

عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید

ارزیابی بهترین راه برای بهبود عملکرد و در نهایت بازگشت سرمایه است. سیگنال های خاصی مربوط به پیام های متنی وجود دارد که می تواند برای تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین های متنی شما استفاده شود.

تعامل مخاطبان را در قالب کلیک‌ها یا پاسخ‌های به لینک اندازه‌گیری کنید، سپس می‌توان از آن برای محاسبه میزان مشارکت(تعداد افراد پاسخ‌دهی تقسیم بر تعداد کل گیرندگان) استفاده کرد تا بینش عمیق‌تری به دست آورد.

لغو اشتراک‌ها را تجزیه و تحلیل کنید: انجام این کار به شما بینشی در مورد اینکه مردم کمپین‌های متنی شما را مفید می‌دانند، می‌دهد. اگر مردم به سرعت ترک کنند، نشان دهنده این است که شما باید در استراتژی خود تجدید نظر کنید.

ROI را اندازه گیری کنید: ارسال پیامک هزینه های مختلفی را به همراه دارد و پیگیری ROI شما از کارآمدی شما مطمئن می شود. شما همیشه می توانید استراتژی خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که بودجه و اهداف شما همگام هستند.

آیا بازاریابی پیام کوتاه همچنان موثر است

آیا بازاریابی پیام کوتاه همچنان موثر است؟

با ظهور رسانه های دیجیتال، بسیاری تمایل دارند که قدرت پیام کوتاه را نادیده بگیرند. این یک راه سریع و آسان برای اشتراک‌گذاری هشدارها، به‌روزرسانی‌ها یا پیشنهادات با مشتریانتان است. علیرغم مزایای آن، پیامک هنوز مورد استفاده قرار نمی گیرد.

موارد زیر برخی از عواملی است که بازاریابی پیامکی را به مفیدترین کانال بازاریابی تبدیل می کند:

افزایش انتخاب‌ها: افراد بیشتری برای دریافت پیام‌های متنی تبلیغاتی از کسب‌وکارها، در طول همه‌گیری، شرکت کردند و بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Simpletexting، حدود 43 درصد از مردم دریافت متن از 1-3 کسب و کار را انتخاب کرده اند.

افزایش ثبت نام در کسب و کار جدید: با افزایش نرخ های انتخاب، کسب و کارهای بیشتری در پلتفرم های بازاریابی پیام کوتاه ثبت نام می کنند، به این امید که به نتایج مثبت و بازگشت سرمایه بهتر برسند.

سریع و آسان: پیامک مستقیم و سریع است. با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه، نرخ تعامل بالایی در بین کانال های دیگر داشته است. حدود 60 درصد از گیرندگان در عرض دو دقیقه به پیامک های کسب و کار پاسخ می دهند، در حالی که برای ایمیل یک ساعت است.

دسترس‌پذیرتر: پیامک حتی زمانی که دسترسی به اینترنت محدود یا گران است برای مردم قابل دسترسی‌تر است. اگر می خواهید مشترکین خود را به روز نگه دارید، ارسال پیامک راه خوبی است. این بدان معنا نیست که شما باید به طور کامل به بازاریابی پیامکی متکی باشید. در حالی که پیامک برای ارسال به‌روزرسانی‌های سریع بهتر است، ایمیل هنوز یک کانال مفید برای محتوای طولانی است.

افزایش هزینه: با نتایج ملموس بازاریابی متنی، حدود 57 درصد از کسب و کارها قصد دارند بودجه بازاریابی پیامکی خود را در سال 2022 نسبت به سال گذشته افزایش دهند.

نرخ کلیک بالا: بازاریابان نرخ کلیک قابل توجهی را تا 35 درصد مشاهده می کنند که بسیار بیشتر از سایر کانال ها است. بازاریابان همچنین بر این باورند که یک کمپین همه‌کانالی که اس ام اس مارکتینگ را در بر می‌گیرد، از نظر تبدیل عملکرد بهتری دارد.

با پشتیبانی از سیگنال های بالا، مناسب است که بگوییم بازاریابی پیام کوتاه هنوز موثر است و می توانید به صورت محرمانه آن را امتحان کنید.

پنل اس ام اس ابزار کلیدی بازاریابی پیامکی

وقتی نوبت به ارسال پیامک انبوه می رسد، ابزارهای SMS Marketing انگشت شماری برای انتخاب وجود دارد. ابزارهای بازاریابی اس ام اسی با عناوین چون پنل اس ام اس، پنل پیامکی و یا سامانه پیامکی شناخته می شوند. اجازه دهید نگاهی کوتاه به ابزار محبوب بازاریابی پیام کوتاه بیندازیم.

سامانه پیامکی ابزاری برای ارتباط جمعی و ارسال پیامک های اطلاع رسانی و تبلیغاتی تعبیه شده در یک وب سایت تحت بستر اینترنت است که امکان ارسال پیامک بدون سخت افزار یا نرم افزار اضافی را فراهم می کند.

از پنل اس ام اس ارزان قیمت می توان به روش های زیر استفاده کرد:

پیامک تکی: این ابزار امکان ارسال پیامک به یک شماره خاص را می دهد.

ارسال پیامک گروهی: با این روش پیام خود را به گروهی از پیش تعریف شده ارسال می کنید. برای این کار باید از قبل دفترچه تلفن مشتری داشته باشید. در این سیستم این قابلیت وجود دارد تا به راحتی با مشتریان و مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. شماره آنها را دسته بندی و در سیستم اضافه کنید و در صورت نیاز پیام خود را به گروه مورد نظر ارسال کنید.

ارسال پیامک با پیش شماره: به عنوان مثال می توانید به شماره 0913118 اصفهان پیام تبلیغاتی ارسال کنید.

 ارسال پیامک بر اساس کد پستی: این روش به شما امکان می دهد پیام تبلیغاتی را برای ساکنان یک منطقه خاص ارسال کنید.

 ارسال بر اساس استان ها و شهرهای کشور: زمانی که هر استان کشور را انتخاب می کنید، شهرهای فرعی آن استان در لیست قرار می گیرند و به شما امکان می دهد پیام خود را برای ساکنان همان شهر ارسال کنید.

ارسال پیامک به خارج از کشور: در این روش می توانید با انتخاب کشور مورد نظر خود به شماره موبایل های آن کشور پیام ارسال کنید. 

دریافت اس ام اس از مشتریان: همچنین به مخاطبین شما امکان می دهد پیامی را برای شما ارسال کنند که گزارش تمام پیام ها در داشبورد مدیریتی شما قابل مشاهده است بدین منظور می توانید از ماژول منشی پیامکی استفاده کنید. مسابقه و نظرسنجی پیامکی هم از دیگر قابلیت های پنل پیامکی است.

آیا بازاریابی پیام کوتاه همچنان موثر است

موارد استفاده بازاریابی پیام کوتاه

در حالی که اس ام اس دارای نرخ باز شدن قابل توجه 98٪ است، بالاترین میزان در بین کانال های دیگر، هنوز به اندازه ایمیل و کانال های اجتماعی به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد. در اینجا چند مورد استفاده وجود دارد که معمولاً توسط مشاغلی که از بازاریابی متنی استفاده می کنند دنبال می شوند.

1. هشدارها

هشدارها به یک کسب و کار امکان می‌دهد به‌روزرسانی‌های فوری یا به‌روزرسانی‌های معاملاتی را ارسال کند. یک کسب و کار ممکن است هشدارهایی را به مشتریان در مورد تغییر ساعات کاری یا ساعات کاری ویژه در تعطیلات را اطلاع دهد. اطلاعات مربوط به معاملات خود را ارسال کند. هشدارهای پیشنهاد یا به‌روزرسانی‌های مرتبط را ارسال کند. زمان تخمینی رسیدن سفارشات و موارد دیگر را ارائه دهد.

2. تبلیغات محصول

ارسال پیامک به شما امکان می دهد در یک لحظه به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. می‌توانید با ارسال کدها یا کوپن‌های پیشنهادی انحصاری، پیشنهادات شخصی، دسترسی زودهنگام به محتویات ویژه و تخفیف‌های سنگین روی محصولات محبوب، از آن برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید.

از آنجایی که این رویدادها حساس به زمان هستند، استفاده از بازاریابی متنی به شما این امکان را می‌دهد که به‌طور هم‌زمان با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و برای همه مفید باشد.

3. هدایا

هدایا بیشترین استفاده را برای بازاریابان و کسب و کارها برای جمع آوری اطلاعات تماس و رشد پایگاه داده مشترکین خود دارند. در ازای آن، می توانید به مشتریان خود فرصتی برای برنده شدن یکی از محصولات یا خدمات محبوب خود را که دوست دارند ارائه دهید.

4. به روز رسانی در ارائه محصول

زمانی که در حال برنامه ریزی برای عرضه محصول جدید هستید و می خواهید مشتریان خود را هیجان زده نگه دارید، پیامک راهی برای پیش برد اهداف است. شما می توانید از طریق بازاریابی پیامکی، بینش منحصر به فرد، پیشنهادات اولیه را به مشتریان وفادار خود در زمان واقعی ارائه دهید.

5. جمع آوری بازخورد

جمع آوری بازخورد از مشتریان برای بهبود چیزی که شما را به عقب می اندازد ضروری است و در عین حال باعث می شود آنها احساس کنند که بخشی از تصمیم گیری هستند. بنابراین، نظرسنجی از طریق متن، وظیفه جذب مشتریان شما و ارائه بینش های مورد نیاز شما را دوچندان می کند.

6. یادآوری

هنگامی که یک مشتری در کمپین پیامکی شما شرکت می کند، تا حدی به دلیل انتظار دریافت یادآوری رویداد یا فروش آتی و یادآوری در مورد سبدهای خرید قبلی است.

7. پیگیری سفارش

ضروری است که مشتریان خود را در هر بخش از فرآیند خرید خود مطلع کنید. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای انجام این کار، استفاده از پیام‌های متنی برای اطلاع‌رسانی به‌روزرسانی‌های مربوط به سفارش آنها، در زمان وقوع است. هنگامی که مشتری شما به صورت لحظه ای از وضعیت سفارش خود مطلع می شود، تجربه بهتری برای مشتری ایجاد می کند و نشان می دهد که شما به آن اهمیت می دهید.

8. خرید مبتنی بر اس ام اس

امروزه مشتریان راحتی در خرید را یکی از عوامل اصلی تجربه خرید خود می دانند. داشتن گزینه خرید مبتنی بر اس ام اس ، آن را راحت می کند. ارسال کدهای کوتاه از مشتریان برای محصولی که می خواهند بخرند، قدرتمند و راحت است. این امر اصطکاک های مختلف خرید را از بین می برد، زیرا فرآیند بسیار ساده است.

9. پشتیبانی مشتری

عملاً نمی توان به هر درخواست پشتیبانی مشتری، به محض ورود و رسیدن، توجه کرد. هر چه مشتری را بیشتر منتظر حمایتی کنید که می خواهد، ناامیدتر می شود. برای جلوگیری از این امر، می توانید یک سیستم پشتیبانی مشتری مبتنی بر پیام کوتاه داشته باشید که به شما امکان می دهد فوراً به درخواست های پشتیبانی پاسخ دهید. این گونه به طور چشمگیری تجربه و تصویر برند را در کل بهبود می بخشید.

10. خوشامدگویی به مشتریان در مناسبت های خاص

ارسال خواسته های شخصی به مشتریان فرصتی عظیم برای بازاریابان فراهم می کند تا روی آن سرمایه گذاری کنند. چه کسی دوست ندارد در یک موقعیت خاص یک خوراکی لذت بخش داشته باشد؟

ارسال یک تبریک تولد با یک پیشنهاد ویژه برای آنها، باعث می شود آنها احساس خاص بودن کنند و احتمال اینکه تبدیل شوند بالا برود.

قدرت اتوماسیون اس ام اس مارکتینگ

قدرت اتوماسیون اس ام اس مارکتینگ

اتوماسیون به دلیل توانایی آن در صرفه جویی در زمان و تلاش و همچنین ارائه عملکرد عالی به طور گسترده پذیرفته شده است. ارسال پیامک انبوه یا مبتنی بر تراکنش بدون اتوماسیون برای هر بازاریاب ضرر خواهد داشت.

ابزارهای اتوماسیون SMS Marketing می توانند در زمان زیادی صرفه جویی کنند و با توانایی های خود می توانند امکانات جدیدتری را باز کنند.

ایجاد گردش کار خودکار پیامک

مشابه سایر کانال‌ها، یک ابزار اتوماسیون بازاریابی پیامکی به شما این امکان را می‌دهد تا گردش‌های کاری پیچیده را به راحتی ایجاد کنید تا متون شخصی‌سازی شده را بر اساس رفتارهای کاربر ارسال کنید.

این گردش‌های کاری هدف گسترده‌تری دارند و می‌توانند به شما در ارسال هشدارها، به‌روزرسانی‌ها و تبلیغات در زمان واقعی به مخاطبان هدفتان کمک کنند.

ایجاد گردش کار ساده و آسان است، شما فقط اجزا را بکشید و رها کنید تا گردش کاری ایجاد کنید که بهترین کار را برای شما داشته باشد. شما می توانید با یک لینک پیام ارسال کنید و پیگیری کنید که آیا گیرنده کلیک کرده است یا خیر و بر اساس رفتار، شما می توانید پس از مدتی پیام های پیگیری ارسال کنید.

پیام های متنی برنامه ریزی شده

مهمترین و متداول ترین قابلیت اتوماسیون پیامک، قابلیت زمان بندی متون است. هنگامی که متن جدیدی می نویسید تا مخاطبان خود را در مورد فروش آتی خود مطلع کنید، این امکان را خواهید داشت که متن را فوراً، پس از مدتی ارسال کنید یا یک فرکانس برای ارسال منظم تنظیم کنید.

برای برنامه ریزی یک متن، به سادگی متن را برای بعد ذخیره کنید و تاریخ و زمان ارسال را انتخاب کنید، همچنین می توانید آنها را به عنوان پیام های متنی تکرار شونده تنظیم کنید. امکانات بی پایان هستند، می توانید یادآوری های سبد خرید، هشدارها، پیشنهادات و غیره را ارسال کنید.

کمپین های پیامکی قطره ای

مزیت خودکارسازی گردش کار بازاریابی پیامکی شما، امکان ایجاد کمپین‌های پیامک قطره‌ای است. کمپین های قطره ای پیامک، متن هایی هستند که برای مشترکین کمپین خاص ارسال می شوند.

با کمپین‌های قطره‌ای پیامک، می‌توانید چندین معیار را ترکیب کنید تا یک گردش کار کاملاً کاربردی ایجاد کنید که متن‌های خودکار را بر اساس معیارهایی که تعیین کرده‌اید برای مشترکین ارسال می‌کند. این کنترل همه جنبه های متون مانند گزینه تنظیم فرکانس، اطلاعاتی که باید روی متن درج شود و غیره را ارائه می دهد.

رهبری کمپین های پرورش مشتری

مانند کانال های دیگر، پرورش سرنخ از طریق متن بیشترین سود را دارد، زیرا شانس بالایی برای باز شدن توسط گیرنده و پذیرش CTA دارد. پرورش سرنخ از طریق پیام های متنی به شما کنترل دقیقی می دهد و امکان تقسیم بندی کاربر را فراهم می کند. بنابراین، هنگامی که مشترک شما یک متن دریافت می کند، تضمین شده است که شما دیده شوید و می توانید انتظار تبدیل بیشتری داشته باشید.

برنده شدن مشتری

رها کردن سبد خرید و حفظ مشتری مشکلات بزرگی است که مشاغل آنلاین با آن روبرو هستند. از آنجایی که مشتریان از انتخاب رنج می برند، یک پیشنهاد جدید درخشان می بینند و می روند.

با قابلیت پیامک برای دستیابی فوری به مشتریان، می‌توانید گردش کاری را تنظیم کنید که به مشتریان درباره سبد خرید آنها یادآوری کند. این پیام ها بلافاصله پس از اینکه کاربر سبد خرید را رها کرد ارسال می شود و در صورت عدم تکمیل خرید، پیام بعدی ارسال می شود.

چت ربات ها و جمع آوری بازخورد

ارتباط اگر یک امر دو طرفه باشد موثر است. در مورد کسب و کارها، این امر عمدتاً یک طرفه است، با یک پیام تبلیغاتی یا یک هشدار.

داشتن یک کانال ارتباطی دو طرفه مانند چت بات‌های پیامکی می‌تواند مشتریان را قادر سازد در زمانی که به اطلاعات مفیدی در مورد خدمات یا محصولات شما نیاز دارند، دسترسی داشته باشند. شما فقط باید تمام اطلاعات را وارد کنید و یک بار تنظیمات دنباله ها و پاسخ ها را انجام دهید تا آن را پیش ببرید.

داشتن چت بات ها از طریق پیامک می تواند اصطکاک معمولی را که یک مشتری برای صحبت با یک فرد پشتیبانی مجبور به انجام آن است، کاهش دهد.

با ارتباطات دو طرفه، مشاغل می توانند با مشتریان تعامل داشته باشند و آنها را به وضوح درک کنند. این رویکرد به توسعه یک رابطه شخصی کمک می کند و در عین حال بازخورد مشتری را نیز جمع آوری می کند.

مزایای بازاریابی پیامکی

بایدها و نبایدهای اس ام اس مارکتینگ

در حال حاضر، شما کاملاً از آنچه اس ام اس مارکتینگ می‌تواند برای شما انجام دهد آگاه هستید و اگر شروع به برنامه‌ریزی برای اولین بازاریابی اس ام اسی خود کرده‌اید، حتماً بهترین روش‌ها را دنبال خواهید کرد تا از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید.

بایدهای اس ام اس مارکتینگ

1. مختصر باشید

برخلاف سایر کانال‌ها، شما این امتیاز را ندارید که از تعداد زیادی پاراگراف متن برای متقاعد کردن مخاطبان خود استفاده کنید. شما فقط 70 کاراکتر برای بازی دارید. بنابراین، پیام های خود را کوتاه و ساده نگه دارید.

2. شامل CTA ها باشد

مهم است که به مشتریان خود بگویید پس از خواندن متن شما چه کاری انجام دهند. یکی از راه‌های آسان برای قالب‌بندی یک CTA موثر، پاسخ به این سوال است که «چرا باید پیشنهاد را در نظر بگیرند؟» و چگونه می توانند از آن بهره مند شوند؟

با انجام این کار، به مشتریان خود اطلاع می‌دهید که در صورت تمایل، چه کاری باید انجام دهند تا از پیشنهاد یا معامله استفاده کنند.

3. با یک نمایشگر شروع کنید

جلب توجه مخاطب یک هنر است. هنگام نوشتن یک پیام، همیشه مطمئن شوید که با چیزی شروع کنید که به خوبی در بین مخاطبان شما طنین انداز شود و توجه آنها را جلب کند. همچنین می‌توانید کلمات خاصی مانند «فروش» را با حروف بزرگ بنویسید تا توجه خواننده خود را به آن معطوف کنید.

4. ارائه ارزش

بازاریابی پیام کوتاه مبتنی بر رضایت است و احتمالاً برای ایجاد فهرست مشترکین خود مشکل دارید. بنابراین، واجب است که اطلاعات مفید و ارزشمند را از طریق متن ارسال کنید.

علاوه بر این، وقتی به شما اجازه می دهند خدمات یا محصول خود را در فضای شخصی خود بازاریابی کنید، طبیعی است که انتظار دارند احساس خاصی داشته باشند. بنابراین، مطمئن شوید که به مشترکان وفادار خود با پیشنهادات انحصاری پاداش می دهید و به آنها احساس می دهید که بخشی از باشگاه VIP شما هستند.

5. زمان مناسب را انتخاب کنید

با اس ام اس شما فورا به مشتری دسترسی پیدا می کنید. بنابراین، بسیار مهم است که زمان ارسال پیام را در نظر بگیرید. یک راه ساده برای یافتن زمان مناسب برای ارسال پیام‌ها آن است که همیشه از خود بپرسید که آیا دوست دارید چنین پیامی را در زمان خاصی دریافت کنید؟ اگر پاسخ شما منفی است، می توان تصور کرد که مخاطبان شما نیز آنها را دوست ندارند.

اما، فقط به درک خود تکیه نکنید، روندها مرتباً تغییر می کنند و می توانید هر از گاهی به نظرسنجی ها و تجزیه و تحلیل ها مراجعه کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما بهترین کار است.

نبایدهای اس ام اس مارکتینگ

1. اذیت نکنید

هرگز پیامی ارسال نکنید که ارزشی برای مشترکین شما ایجاد نکند. مشتریان از شما فقط به‌روزرسانی‌های ارزشمندی را انتظار دارند، اگر چنین پیامی ندارید، بهتر است ارسالی انجام ندهید.

2. پیشنهادهای فروش زیاد ارسال نکنید

شما باید بخواهید بفروشید، اما زیاد دور نشوید. مرزهای خود را تعیین کنید و با اخلاق بازی کنید. وقتی صحبت از پیامک به میان می آید، شما در زمان واقعی با مردم صحبت می کنید و به یاد داشته باشید که با آنها ارتباط برقرار کنید و روابط خود را ایجاد کنید. مشتریان شما برای آن به شما پاداش خواهند داد!

3. فراموش نکنید که خودتان را معرفی کنید

ما نمی توانیم به اندازه کافی روی این موضوع تاکید کنیم، پیامک شخصی است، بنابراین مهم است که در هر پیامی که ارسال می کنید خود را به عنوان یک کسب و کار معرفی کنید. هنگامی که خود را به مشتریان خود معرفی می کنید، آنها فورا متن شما را می شناسند و با آن درگیر می شوند.

اگر متن های ناشناس ارسال می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که شما هرزنامه در نظر گرفته شوید.

4. CTA ها را فراموش نکنید

هنگامی که صحبت از ارتباطات بازاریابی به میان می آید، CTA ها یک الزام مطلق هستند. اگر نتوانید یک Call To Action را در پیامک خود قرار دهید، مشترکین شما در مورد مراحل بعدی سردرگم خواهند شد و حتی اگر بخواهند ادامه دهند.

همه چیز را به مشتریان خود واگذار نکنید تا متوجه شوند، CTA یا دستورالعمل هایی را برای آنها در نظر بگیرید که باید آنها را دنبال کنند.

5. از کلمات عامیانه و اختصاری استفاده نکنید

شما می خواهید تمام اطلاعات خود را در 70 کاراکتر موجود قرار دهید. استفاده از اختصارات عامیانه و متن می تواند یکی از راه های انجام این کار باشد و برخی ممکن است آن را سرگرم کننده بدانند.

اما، استفاده بیش از حد از کلمات عامیانه و ارسال پیام کوتاه همیشه خطرناک است. از آنجایی که بسیاری از مردم ممکن است آنها را درک نکنند یا در بدترین حالت ممکن است شما را غیرحرفه ای بدانند. بنابراین از آن عاقلانه استفاده کنید.

مزایای بازاریابی پیامکی

بنابراین، بیایید مطالب گفته شده را جمع بندی کنیم و در مورد مزایایی که اس ام اس مارکتینگ را در جعبه ابزار بازاریابی شما ضروری می کند، هم برای کسب و کار و هم برای بازاریابان صحبت کنیم.

1. رسیدن

تقریباً همه به دستگاه های تلفن همراه، اعم از تلفن های هوشمند یا ساده دسترسی دارند. بنابراین، به جرات می‌توان گفت که پیام‌های متنی از هر کانال بازاریابی دیگری گستردگی بیشتری دارند. این به شما امکان می دهد تا خود را به افراد بیشتری معرفی کنید و به بازگشت سرمایه بهتری برسید.

2. زمان واقعی

وقتی نوبت به پیامک می‌رسد، آنی است و در زمان واقعی کار می‌کند. مانند کانال های دیگر هیچ بافر یا تاخیری در کار نیست. برای اینکه بتوانید متنی را برای مشتریان خود ارسال کنید، لازم نیست چیزی طراحی یا چاپ کنید.

طوفان فکری به راه بیندازید و ایده بگیرید، پیام‌هایی ارائه دهید و فقط ارسال را فشار دهید، اس ام اس شما فوراً به دست مشتری خواهد رسید. به علاوه، بالاترین نرخ باز شدن را دارد، بنابراین می توانید مطمئن باشید که متون مؤثر هستند و مخاطبان آن را بهتر می بینند.

3. امور دو طرفه

مانند کانال های دیگر، پیامک نیز می تواند برای ارتباط دو طرفه بین یک کسب و کار و مشتری استفاده شود. پیامک دامنه وسیع تری دارد و در زمان واقعی کار می کند. بنابراین، این یک کانال واقعا قدرتمند برای تعامل با مشتریان شما و بالعکس است.

4. مقرون به صرفه

پیام‌های متنی بر خلاف خرید یک مکان تبلیغاتی در یک موتور جستجوی محبوب یا رسانه‌های اجتماعی، هزینه گزاف ندارند. حتی زمانی که برای گروه بزرگ‌تری از مخاطبان ارسال می‌کنید، باز هم نسبتاً ارزان‌تر است و وقتی برآوردش را انجام ‌دهید، ROI بهتری دارد. بنابراین باعث می‌شود برای استارت‌آپ‌های باهوشی که نمی‌خواهند برای تبلیغات هزینه کنند، انتخاب ایده‌آلی باشد.

5. کارکرد متقابل

اگرچه از ارسال پیامک کمتر استفاده می شود، اما به تنهایی یک کانال مجزا نیست. در کنار کانال های دیگر نیز کار می کند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید حضور اجتماعی خود را بهبود ببخشید، از طریق پیامک ارتباط برقرار کنید، احتمال اینکه تعامل بیشتری نسبت به حالت عادی داشته باشید وجود دارد.

از همه «چه‌ها» و «چگونه»هایی که تا به حال بحث کرده‌ایم، خودتان متوجه می‌شوید که ارسال پیامک هنوز نمرده است و از نظر افزایش فروش و تعامل بهتر بسیار خوب عمل می‌کند.

اگر هنوز کنجکاو هستید که در مورد اس ام اس مارکتینگ و اتوماسیون سازی آن برای کسب و کارتان بیشتر بدانید، هم اکنون از طریق لینک زیر در سامانه پیامکی همکاران اس ام اس ثبت نام کنید و از امکانات منحصربفرد آن برای بازاریابی پیامکی بهره مند شوید.

خرید پنل اس ام اس

جمع بندی و خلاصه

خلاصه مطالب

در ادامه خلاصه ای از مقاله ی "بازاریابی پیامکی چیست؟ +( با SMS Marketing ارزان پولدار شو! )" مشاهده می کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
  • بازاریابی پیامکی چیست؟

    بازاریابی پیامکی به معنای بازاریابی خدمات پیام کوتاه است. SMS Marketing یک تکنیک بازاریابی است که از پیام های متنی برای برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه پیشنهادات، به روز رسانی ها و یادآوری ها استفاده می کند.

  • اس ام اس مارکتینگ چگونه کار می کند؟

    1. هدف گذاری کنید. 2. لیست مشترکین خود را بسازید. 3. متن های شایسته ارسال کنید. 4. عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید.

  • موارد استفاده بازاریابی پیام کوتاه چیست؟

    1. هشدارها 2. تبلیغات محصول 3. جمع آوری بازخورد 4. یادآوری 5. پیگیری سفارش 6. پشتیبانی مشتری 7. خوشامدگویی به مشتریان در مناسبت های خاص

ارسال نظر